Soustruhy s šikmým ložem - řada SB

Doménou firmy PROKING jsou těžké soustruhy a  mezi nimi nalezneme i stroje se šikmým ložem celkem ve třech modelových řadách. Na obrázku zachycený stroj je představitel řady SB, které existuje celkem ve třech základních velikostech oběžných průměrů nad ložem. Technologické možnosti strojů je možné rozšiřovat používáním široké palety vybavení a doplňovat základní provedení strojů tak, aby si každý našel přesně to svoje a byl spokojený.

Veškeré modelové řady strojů Proking jsou vyráběny podle těchto zásad:

  • Skelet stroje je zhotoven pouze z odlévaných dílů
  • Kluzné vedení je hluboce prokaleno a broušeno
  • Protiplochy jsou obloženy nejlepším antifrikčním materiálem TURCITE B s mazacími drážkami za účelem snížení tření a zlepšení mazání uložení a odstranění efektu přilnutí
  • Stroj je vybaven dopravníkem třísek a automatickým mazáním
  • Převodovka je automatická – řazení ovládané řídícím systémem

 

Ke stažení

Vybavení stroje je tzv „zákaznické“ a bylo zvoleno pro konkrétné způsob obrábění. Možnosti výbavy strojů jsou zachyceny v přehledném materiálu příslušenství a  vybavení umístěném na konci kapitoly typů strojů PROKING se šikmým ložem. Stroj je možné vybavit nástrojovou hlavou jak pro systém držáků BMT tak i VDI včetně poháněných nástrojů. Součástí stroje s poháněnými nástroji je i plně řízená osa otáčení vřetena - osa „C“.
Stroj v zákaznickém provedení je vybaven zadním hydraulicky ovládaným sklíčidlem s hydraulickým ovládáním posuvu krytování. Výrobce je připraven zvážit téměř jakýkoliv požadavek uživatele a posoudit možnost jeho realizace.

Hlavní technické parametry

modelová řada

SB

typ

SB50

SB 55

SB60

oběžný průměr nad ložem

mm

1095

1180

1285

oběžný průměr nad suportem

mm

1025

1110

1195

délka mezi hroty

mm

od 700mm do 1700mm
/po 500mm/

od 2200mm do 5200mm
/po 1000mm/

zakončení vřetena

 

A2 -15 – A2 -40

vrtání vřetena

palce

9-30

šířka lože

mm

1730

výkon motoru pohonu vřetena

kW

30/37,5

řídící systém

 

FANUC / FAGOR / SIEMENS