Malé soustruhy – řada UL 15 - 20

Soustruhy řady UL jsou nejmenší stroje z nabídky výrobce ACCUWAY. Jsou postaveny univerzálně tak, aby si mohl každý zvolit ten „jeho stroje“ pro specifické použití. K dispozici je jak provedení se statickými nástroji tak i verze s nástroji rotačními. Zde je na místě upozornit, že ne mnoho výrobců nabízí tak „malé“ stroje s možností použití rotačních nástrojů a když už se nějaký najde, zcela jistě nenabízí tolik možností nástrojových hlav jak do jejich kapacity tak i systému upínacích držáků, V tomto ohledu je nabídka výrobce ACCUWAY zcela unikátní na současném trhu.

Ke stažení

Na obrázku je základní skelet nejmenšího stroje řady UL – model OL 15 v provedení s rotačními nástroji. Při zájmu o tento stroj je možné volit z několika možností upínacích držáků nástrojů podle druhu nástrojové hlavy. Stále častěji uživatelé dávají přednost systému BMT, který by teoreticky měl poskytovat tužší spojení nástroj x držák x nástrojová hlava než, řekněme dnes již klasický systém VDI. Přesto, že je tento stroj malý, je možné ho dovybavit jako stroj „velký“ – dospělý. K dispozici jsou nástrojové sondy, dopravník třísek, lopatka na odebírání obrobků a podavače tyčí od renomovaného výrobce IEMCA /naleznete v kapitole příslušenství/ v hlavním menu naší prezentace.
Stroj na obrázku je vybaven i dopravníkem třísek s vynašečem. K dispozici je i levnější provedení vybavené jen vanou na třísky kam třísky a špony padají samovolně. Při volbě stroje můžete vybírat i mezi několika otáčkovými řadami ve vazbě na vrtání vřetena a tím i velikost opracovávané tyče. Upozorňujeme, že velikost vrtání vřetena není identická s max. průměrem obráběné tyče!! Někteří uživatelé si tyto dva rozměry pletou. S ohledem na konstrukci je průměr tyče vždy menší než vrtání vřetena /otvor ve vřeteni/.

 

 

Hlavní technické parametry

modelová řada UL
typ UL 15 UL 20
oběžný průměr nad ložem mm 455
oběžný průměr nad suportem mm 260
max. průměr obrábění mm 330
max. délka obrábění mm 300 600
vodící plochy   kluzné nebo lineární
zakončení vřetena   A2-6 / A2-5
průměr sklíčidla palce 8 / 6
vrtání vřetena mm 62 (56 / 76 )
otáčky vřetena ot./min 4500 (6000/4000)
Max. průměr tyče mm 52 (44 / 65 )
pojezd v ose Z mm 350 625
pojezd v ose X mm 175
nástrojová hlava – upínací systém   BOT /BMT / VDI
počet nástrojů   8 / 10 / 12
možnost rotačních nástrojů   ANO
pojezd koníku mm 200 400
výsuv pinole koníku mm 80 150
průměr pinole mm 70
kužel pinole   Mk 4
řídicí systém   FANUC
hmotnost stroje kg 3000 3500